menu close menu

Depilace

Základní informace
Při depilaci voskem dochází k úplnému odstranění chloupku i s kořínkem a díky tomu se chloupkůzbavíte na mnohem delší dobu než při klasickém holení. Efekt depilace voskem obvykle vydrží dva až osm týdnů, což je i výrazně déle než při depilaci s použitím depilačních krémů. Nevýhodou je, že v závislosti na citlivosti pokožky, se může jednat o bolestivější způsob depilace (i když bolest trvá velice krátkou dobu).

Depilace voskem se používá téměř na všechny části těla počínaje obličejovými partiemi (obočí, knírek), přes ruce, zadeček, třísla až po nejčastěji depilovanou pokožku nohou. Depilaci citlivějších oblastí jako jsou třísla, podpaží a obličejové partie je ale lepší nechat odborníkům, kteří používají vosk šetrnější k pokožce.

Před depilací
Ještě než se do depilace pustíte, doporučuje se nechat chloupky narůst na cca 5 milimetrů, aby se na depilační pásky zachytily skutečně chloupky všechny. A neměly by být ani výrazně delší, aby se omezila bolestivost depilace. Před depilací by měla být pokožka suchá a zbavená mastnoty.

Postup depilace voskem 
Při depilaci nejprve zahřejete kosmetička vosk na správnou teplotu (existují i vosky aplikovatelné za studena) a nanesete tenkou vrstvu na depilovanou část těla. Přiložíte depilační pásek a prudce ho odtrhněte proti směru růstu chloupků. Tím odstraníte nejenom vosk, ale také chloupky.

 

 

 

 

Ceník služeb

read more

Naše služby

read more

Kontakt

read more